• Voetbalclubs ballen vuist tegen agressie

  • Zeven voetbalclubs in West-Friesland slaan de handen ineen om het gedrag van spelers, coaches en toeschouwers te verbeteren.

    Onder de slogan "100% asoneutraal" start volgende maand een driejarige campagne om dit doel te bereiken. In dit project werkt de KNVB nauw samen met de deelnemers: RKEDO, Spartanen, Grasshoppers, Always Forward, Dindua, de Valken en VVW. Uiteindelijk is het streven om de campagne uit te rollen onder alle 41 clubs in West-Friesland.

    September vorig jaar was er een bijeenkomst van de KNVB er daar bleek dat het idee om tot een betere sfeer op en rond de velden te komen werd omarmd. Bij alle deelnemers leeft de overtuiging dat de fase van praten voorbij is.

    Na enkele brainstormsessies ligt er nu een kant-en-klaar plan van aanpak op tafel. Zo is er een lijst samengesteld met tien gedragsregels waar alle clubs zich aan houden. Het gaat onder meer om discussies over sociale media, houding tegenover scheidsrechters en clubassistenten, aanspreken van elkaar op gedrag langs de lijn en benoemen van een vast aanspreekpersoon bij iedre club voor zaken als incidenten, gedrag en mentaliteit.

    De campagne wordt volgende maand volledig zichtbaar op de sportcomplexen. Zo zijn er o.a. twee opvallende toegangspoorten ontworpen. Daarop zijn de slogan en lijst van gedragspunten te zien.